Dwór Starostów Chęcińskich
Chęciny
Dwór Starostów Chęcińskich
Podzamcze 45
Chęciny
Telefon
607 082 476
609 290 121

Dwór Starostów Chęcińskich w Podzamczu

Dwór Starostów Chęcińskich wraz z otoczeniem stanową wyjątkowe miejsce na mapie woj. świętokrzyskiego. Znajdujące się w pobliżu stawy oraz Ogród Włoski zdecydowanie zwiększają jego atrakcyjność.

Obiekt pełni nie tylko rolę historyczną, ale stanowi doskonałe miejsce do rozwoju nauki, szczególnie w obszarze nauk humanistycznych. Prowadzone są w nim m.in. Żywe lekcje historii, które stanowią doskonałą alternatywę dla uczniów. Oferta przygotowana przez RCNT jest swoistym uzupełnieniem wiedzy z danego obszaru. Co najważniejsze, jest przekazana w sposób, który ułatwi lepsze jej zapamiętywanie przez uczniów. Zajęcia prowadzone są przez wykształcony w tym zakresie personel z uwzględnieniem wymaganego w danych klasach programu nauczania.

Zwiedzający obiekt mogą również zapoznać się z czasowymi tematycznymi wystawami historycznymi. np. „586 dni stanu wojennego”, „Kobiety niepodległości”, czy ,,Bona Sforza i jej potomkowie”.

Dwór Starostów Chęcińskich posiada bardzo atrakcyjną ofertę przygotowaną specjalnie dla seniorów. Łączy ona przyjemne z pożytecznym: zwiedzanie atrakcji w Podzamczu z możliwością bezpłatnego badania profilu lipidowego, czyli określenia poziomu cholesterolu.
Oferta jest skierowana do zorganizowanych grup, liczących minimum 10 osób. Obejmuje ona:
– zwiedzanie Centrum Nauki Leonardo da Vinci (interaktywna wystawa „Człowiek niezwykła maszyna” poświęcona biologii, budowie i możliwościom organizmu, wystawa „Człowiek – trybik w machinie przyrody” dotycząca ekologii, instalacje i eksponaty związane z patronem centrum, genialnym włoskim wynalazcą i artystą);
– zwiedzanie zabytkowego Dworu Starostów połączone z prelekcją dotyczącą zdrowego stylu życia;
– spacer po renesansowych ogrodach włoskich przy Dworze Starostów oraz po ogrodzie doświadczeń przy Centrum;
– bezpłatne wykonanie badań profilu lipidowego (poziom cholesterolu całkowitego, cholesterolu LDL, tzw. „złego”, cholesterolu LDL i trójglicerydów. Profil lipidowy pomaga określić ryzyko miażdżycy i chorób serca).

Cały pakiet o nazwie „Zdrowie w sile wieku” kosztuje 35 złotych. Cena jest atrakcyjna, bo cennikowy łączny koszt skorzystania z atrakcji oraz badań komercyjnych jest około dwukrotnie wyższy.

Obiekt to również wyjątkowe miejsce na organizację uroczystości rodzinnych, ślubów w Ogrodach Włoskich, sesji fotograficznych oraz spotkań biznesowych. Wraz z towarzyszącą infrastrukturą: Aleją Lipową, Ogrodami, Bramą Jana III Sobieskiego oraz położonym niedaleko Centrum Nauki Leonardo da Vinci stanowią idealne rozwiązanie na miłe spędzenie wolnego czasu w gronie przyjaciół i najbliższych.

Zachęcamy do odwiedzenia Dworu Starostów Chęcińskich w Podzamczu. Od niedawna Dwór posiada swój profil na fb Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie Państwo nas polubić 🙂 https://www.facebook.com/dworstarostowchecinskich

Kontakt
Jesteśmy do Twojej dyspozycji! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dodatkowe informacje lub wsparcie w planowaniu bezpiecznych podróży dla seniorów.
Skontaktuj się z nami

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska oraz adresu e-mail, podanych w powyższym formularzu, przez Fundację Sensoria zgodnie z przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. Urz. UE z 4.5.2016 r. L 119, str. 1), w celu udzielenia odpowiedzi na złożone zapytanie. Oświadczam, że wszelkie dane osobowe zostały przeze mnie podane dobrowolnie i znam przysługujące mi prawo dostępu do treści moich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody.
    Korzystamy z zabezpieczenia reCaptcha: Prywatność i Warunki.